آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی

آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی

آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی

همه ما برای انجام کارهای خود به تمرکز حواس احتیاج داریم. به خصوص خانم هایی که در آشپزخانه و در کل محیط خانه، مشغول به کارهای روزمره از جمله آشپزی، تمیزکاری، اتو و غیره می باشند. در این حالت، وجود یک ماشین لباسشویی با لرزش بالا که با سر و صدای زیاد و تق تق کردن بر روی کفپوش، به خصوص در هنگام چرخش سریع سیکل شست و شو، موجب سلب آسایش می گردد، بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده است.

زمانی که ماشین لباسشویی با شدت تکان خورده و لرزش دارد، اجزای داخلی در معرض آسیب قرار می گیرند و همچنین صدماتی نیز ممکن است به نواحی اطراف چون دیوار و سطح زیرین دستگاه وارد شود.

در صورتی که از تراز بودن ماشین لباسشویی خود اطمینان دارید اما همچنان ماشین لباسشویی شما لرزش بالایی دارد، ممکن است دلایل جدی تری سبب این امر شده باشند. در این صورت بهتر است در اسرع وقت با متخصصان فنی باتجربه در مرکز تعمیرات تخصصی لباسشویی در تهران و کرج تماس بگیرید. راه های ارتباطی از طریق تکمیل فرم درخواست می باشد.

آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی

مشکل ساده است: ماشین لباسشویی شما تراز نیست!

چگونه ماشین لباسشویی خود را تراز کنیم؟

خوشبختانه راه حل این امر به سادگی میسر است. وجود پایه های قابل تنظیم با پیچ، موجب شده است که نحوه صحیح تراز نمودن ماشین لباسشویی بدون کمک افراد حرفه ای نیز ممکن باشد. به نکاتی که در ادامه آورده شده اند دقت فرمایید.

آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی

نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی

  • از تراز بودن لباسشویی باخبر شوید:

می توانید از ابزار تراز نجاری و یا نرم افزارهای مشابه بر روی گوشی خود استفاده نمایید. ابزار دلخواه را بر روی دستگاه قرار داده و حباب داخل لوله را دنبال کنید. ابتدا از چپ به راست و سپس از جلو به عقب دستگاه را جهت همسطح بودن با زمین و تراز بودن بررسی نمایید. در صورتی که حباب در مرکز قرار ندارد باید تغییراتی در قرارگیری دستگاه جهت تراز بودن اعمال نمایید.

  • ضامن قفل پایه ها را باز نمایید:

معمولا در اکثر مدلهای ماشین لباسشویی، دو پایه ی قرار گرفته در جلو دستگاه بصورت پیچ شدن قابل تنظیم اند و می توان آنها را بالا و پایین نمود. قبل از انجام این کار ضامنی که موجب تغییر در ارتفاع و پیچ نمودن پایه ها می باشد را باز نمایید.

آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی

  • پایه های جلویی را تنظیم نمایید:

در صورتی که دستگاه نزدیک به زمین باشد امکان لرزش آن کمتر خواهد بود. برای پایین آوردن دستگاه با پیچ نمودن یکی از پایه های جلویی به داخل و سپس تنظیم دیگر پایه ها به طوری که حباب ابزار تراز در مرکز قرار بگیرد، ماشین لباسشویی را به زمین نزدیک و تراز نمایید.

تنظیم پایه های پیچی ماشین لباسشویی

  • پایه های عقبی را بررسی نمایید:

در بسیاری از ماشین های لباسشویی پایه های جلویی قابل تنظیم بوده و پایه های عقبی بصورت خودکار تنظیم می گردند. هرگاه که ماشین را از یک سمت به سمت دیگر تراز نمودید (مثلا چپ به راست)، آنگاه با کمک فرد دیگری از سمت عقب دستگاه را به جلو خم نموده به طوری که پایه های عقبی ۵ سانتی متر با زمین فاصله بگیرند. سپس دستگاه را به آرامی بر زمین بگذارید. پایه های عقبی باید بصورت خودکار تنظیم شده و دستگاه را تراز نمایند. در صورتی که پایه های عقبی خودکار نیستند، لازم است که آنها را نیز بصورت دستی همانند پایه های جلویی تنظیم نمود.

  • ضامن قفل پایه ها را

  • آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی دوباره ببندید:

پس از تنظیمات تراز بودن دستگاه، یک مرتبه از یک طرف به طرف دیگر و همچنین از عقب به جلو، تراز بودن را بررسی نمایید. سپس ضامن های پایه ها را دوباره بسته و از حرکت چرخشی پایه ها جلوگیری نمایید. با تکیه دادن به دستگاه از جلو و عقب نرفتن آن اطمینان حاصل کنید.

  • دستگاه را امتحان نموده و بصورت دوره ای چک کنید:

سیکل چرخش دستگاه را اجرا نموده و از لحاظ لرزش و تکان تکان خوردن بررسی نمایید. در صورتی که ماشین لباسشویی همچنان لرزش داشته و تکان میخورد، موارد بالا را دوباره چک نمایید. همچنین ممکن است مشکل از سطح زیرین باشد که در اثر نم دار بودن و گذشت زمان پوسیده و نامتقارن شده است.

آموزش نحوه صحیح تراز کردن ماشین لباسشویی

ممکن است خانه شما بدلیل لرزش های کوچک زمین و یا نشست تدریجی آن تغییر یابد. لذا ضروری است که در صورت شنیدن صدای اضافی و ویبراسیون بالاتر از حد معمول دوباره تراز بودن دستگاه را بررسی نمایید.

جلوگیری از حرکت لباسشویی

تنظیم نبودن تراز لباسشویی می تواند موجب لرزش و تکان خوردن لباسشویی نیز گردد. همچنین یکی دیگر از مواردی که در حرکت نمودن لباسشویی به هنگام شستشوی لباس موثر است بست ها یا پیچ ها می باشند. به‌طور قطع بست های ﻣﺎﺷﯿﻦ ﺑﺎز ﻧﺸﺪه اند. اﯾﻦ ﺑﺴﺖ ﻫﺎ در کارخانه و برای جلوگیری از تکان خودن و آسیب رسیدن به لباسشویی در حمل و نقل تعبیه شده و ﺑﺪﻧﻪ را ﺑﻪ ﺷﺎﺳﯽ محکم می کنند. این بست ها که اصطلاحا پیچ ترنسلیت ماشین لباسشویی یا پیچ ترانسفر لباسشویی خوانده می شوند، در پشت دستگاه قرار داشته و باید حتما در هنگام نصب لباسشویی باز شوند. تا در ﺻﻮرت ﺣﺮﮐﺖ درام، ﻟﺮزش ﺷﺪﯾﺪی ﺑﻪ ﺑﺪﻧﻪ وارد ﻧشود.

مطمئن باشید ما بهترین گزینه هستیم

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید