تعمیر تلویزیون ال ای دی (LED)

تعمیر تلوزیون ال ای دی (LED)

تعمیر تلویزیون ال ای دی (LED)

تعمیر تلویزیون ال ای دی (LED)

نمایندگی مجاز تعمیر تلویزیون ال ای دی (LED)

مرکز تعمير تلویزیون ال ای دی (LED) هوم پیچ ارائه دهنده تمامي خدمات مورد نياز به کاربران و دارندگان دستگاه هاي تلويزيون ال ای دی (LED)  است.

کاربران گرامي مي توانند با مراجعه به بخش ثبت در خواست مرکز تعميرات تلویزیون ال ای دی (LED) هوم پیچ تخصصي ترين خدمات مرتبط با تعميرات انواع دستگاه هاي تلویزیون ال ای دی (LED) و پنل هاي تلویزیون ال ای دی را دريافت نمايند.

تعميرات تلویزیون ال ای دی (LED)  در اين مرکز محدود به مدل و برند خاصي نيست و از تمامي خدمات ترميم، تعويض و تعميري که در فهرست خدمات پس از فروش اين نمايندگي ذکر شده است، پشتيباني مي کند.

در هوم پیچ به منظور کسب رضايت  هموطنان گرامي، تمامي سرويس‌هاي ترميم، تعويض و تعمير تلویزیون ال ای دی (LED) به همراه گارانتي عرضه‌ مي‌گردد.

خدمات ارائه شده در نمايندگي تعميرات تلويزيون ال ای دی (LED) هوم پیچ به يُمن وجود کارشناسان زبده با بالاترين سطح کيفي و با استفاده از مؤثرترين متدهاي تعمير انجام مي‌پذيرد.

عمر مفید تلویزیون ال ای دی (LED) چیست و پس از پایان عمر مفید تلویزیون‌ها چه اتفاقی می‌افتد؟

منظور از عمر مفید، این نیست که بعد از مدتی تلویزیون شما قرار است دچار ایراد شود و نیاز به تعمیر تلویزیون باشد. درواقع عمر مفید تلویزیون، مدت زمانی است که طول می‌کشد تا روشنایی تلویزیون ال ای دی (LED) شما به نصف مقدار اولیه‌اش برسد. در واقع تلویزیون شما پس از سپری کردن عمر مفید هنوز قابل استفاده است ولی روشنایی آن کم‌تر می‌شود.

از آنجایی که تلویزیون‌های امروزه روشنایی بالایی دارند، حتی پس از سپری شدن عمر مفیدشان، باز هم عملکرد خوب و قابل قبولی خواهند داشت(البته نه به خوبی تصویر اولیه‌شان). معمولا تولیدکنندگان تلویزیون و پنل‌ها در مورد عمر مفید محصولات خود حرفی به میان نمی‌آورند.

تعمیر مین برد تلویزیون

مین برد از آن دست قطعاتی است که با بروز مشکل در آن، کل عملکرد تلویزیون ال ای دی (LED) ، تحت تأثیر قرار می‌گیرد. از همین رو توصیه می‌شود مشکلات پیش آمده در بخش مین برد  دستگاه ، در اسرع وقت و به بهترین شکل ممکن  توسط تیم هوم پیچ رفع گردد برای رفع ایراد و مشکلات مین برد تلویزیون ال ای دی(LED) می توانید در خواست خود را ثبت کنید.

خرابی مین برد، نشانه های متعددی دارد، که با مشاهده آنها می توان بروز اشکال در این قطعه را تشخیص داد. در صورت تشخیص کارشناس هوم پیچ، مبنی بر اینکه مین برد تلویزیون ال ای دی (LED) دچار اشکال شده است، دو راه پیش روی شما خواهد بود.

راه نخست، تعمیر مین برد تلویزیون ال ای دی (LED) و راه دیگر تعویض مین برد است. اما، آنچه که در این بین مهم و حائز اهمیت است، تشخیص درست این مسئله است که آیا امکان تعمیر مین برد تلویزیون وجود دارد یا خیر.

تعمیر پنل تلویزیون ال ای دی (LED)

شکستگی پنل تلویزیون (LED)

به طور کلی باید گفت که ایرادهایی که در اثر ضربه و عوامل مشابه ( خراش یا ساییدگی) در پنل تلویزیون ال ای دی (LED) ایجاد می شود قابل تعمیر نبوده و تنها راه تعمیر تلویزیون در این حالت تعویض کامل پنل تلویزیون است. پنل تلویزیون مجموعه ای از  قطعات است که شامل سینی فلزی و پایه اصلی اصلی و لامپهای بک لایت و صفحات پولاریزه نور بک لایت و صفحه نمایش اصلی ( لیکوئید) است.

در صورت موجود بودن پنل برای صرفه جوئی در هزینه می توان بخش لیکوئید را تعویض نمود به شرطی که آسیب واره شدید نبوده  و باعث اسیب دیدگی صفحات پولاریزه نشده باشد.

آبخوردگی پنل تلویزیون ال ای دی (LED)

 بسیاری از مراجعین از شنیدن این عبارت تعجب می کنند و فکر می کنند منظور  ریخته شدن یک لیوان آب روی تلویزیون است اما آبخوردگی پنل تلویزیونهای ال ای دی و ال سی دی عبارتی است که برای نفوذ مایعات پاک کننده مانند شیشه شوی از فاصله بسیار کم بین قاب و صفحه نمایش تلویزیون بکار برده می شود.

معمولا هنگام بازی کودکان و یا موقع تمیز کردن تلویزیون به علت اسپری کردن مستقیم مایع پاک کننده روی صفحه ، این مایعات که معمولا رسانا هم هستند از پایین پنل و فاصله بسیار کم بین قاب دستگاه و صفحه نمایش وارد دستگاه شده و به دلیل قرار گرفتن فلت های منتقل کننده اطلاعات تصویر در زیر پنل تلویزیون باعث اتصال پین های مختلف این فلت ها به هم می شوند که برخی از آنها ولتاژ و برخی دیگر اطلاعات تصویر هستند.

بک لایت تلویزیون چیست

در صفحات نمایشگر ال سی دی (LCD) ، تصویر ایجاد شده روی پنل دستگاه به خودی خود دارای منبع نور نمی‌باشد و برای اینکه تصویر ایجاد شده قابل نمایش و تماشا باشد، به یک نور پس زمینه نیاز است، که به آن بک لایت می‌گویند.در نمایشگرهای اولیه ال سی دی (LCD)از لامپ‌ فلوروسنت استفاده می‌شد، که با گذشت زمان لامپ‌های ال ای دی (LED) جایگزین آنها گردید و تلویزیون‌های LCD backlight LED یا به اختصار تلویزیون‌های ال ای دی (LED) به بازار عرضه شد. امروزه بکلایت‌های ال ای دی (LED) به دو شکل عمده در تلویزیون‌ها به کار رفته اند.

  1. به صورت مستقیم (Direct) : بدین صورت که آرایه‌ای از لامپ‌های ال ای دی (LED) در فواصلی مشخص، دقیقا در پشت پنل قرار گرفته و پنل به صورت مستقیم در معرض منبع نور قرار می‌گیرد.
  2. قرارگیری در لبه‌ها (Edge) : برای تولید تلویزیون‌های ال ای دی (LED) با ضخامت کمتر، لامپ‌های ال ای دی (LED) به صورت ردیفی از لامپ‌های ال ای دی (LED) که به صورت فشرده در کنار هم چیده شده‌اند، در لبه پنل قرار گرفته، و از طریق شکست نور، پنل از نور پس زمینه بهرمند می‌گردد.

برای تعمیر تلویزیون ال ای دی خود میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و تعمیر تلوزیون ال ای دی خود را به دست متخصصان هوم پیچ بسپارید

انواع برند تلویزیون ال ای دی (LED)

ال جیسامسونگسونیاسنوا 

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید