تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک، از جمله خدماتی است که هوم پیچ  در چهارچوب تعمیرات لوازم خانگی پاناسونیک به کاربران ارائه می دهد. برای هرچه بهتر انجام شدن فرآیند تعمیر، جمعی از متخصصین این حوزه مراحل آن را بر عهده گرفته اند. همچنین با توجه به ساختار جاروبرقی، ابزار و تجهیزات بسیار پیشرفته ای برای ترمیم این محصول به کار گرفته شده و بدین ترتیب، هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد آن برطرف خواهد شد.

نحوه تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

قبل از هر اقدامی برای تعمیر جاروبرقی پاناسونیک و باز کردن قطعات آن باید به خوبی از مشکل آن آگاهی داشته باشید و آن را کاملاً بررسی کنید و ببینید که آیا مشکل روشن و خاموش شدن دارد؟ نامنظم و ضعیف کار می‌کند؟ قدرت مکش آن به‌گونه‌ای است که زباله‌ها را جمع‌آوری نمی‌کند یا صدا یا بوی غیرطبیعی و خاصی از خود ساطع می‌کند؟

قبل از اقدام به باز کردن جاروبرقی حتماً آن را به برق بزنید و مطمئن شوید که مشکل از خود جاروبرقی است نه اتصالات و پریزهای برقی. البته باید بدانید که جاروبرقی پاناسونیک بعد از مدتی که به‌صورت مداوم کار کند به طور خودکار خاموش خواهد شد تا به قطعات آن آسیبی وارد نشود بنابراین نباید این خاموش شدن را به عنوان یک مشکل در نظر بگیرید. در صورتی که از مشکل داشتن جاروبرقی پاناسونیک اطمینان داشتید آن را از برق جدا کرده و اقدام به برطرف کردن مشکل آن کنید.

ضعیف کار کردن جاروبرقی پاناسونیک

اصلی‌ترین دلیل برای ضعیف شدن و عملکرد ضعیف جاروبرقی پاناسونیک پر شدن مخزن آن از گرد و غبار است. حتماً باید توجه داشته باشید که به‌صورت منظم کیسه و مخزن آن را بررسی کنید و در صورت پر شدن آن را تخلیه کنید. از دیگر دلایل عملکرد ضعیف می‌توان به عدم چرخش مناسب برس های دستگاه است. به‌صورت کلی در صورت داشتن عملکرد ضعیف جاروبرقی پاناسونیک ابتدا باید جوانب ظاهری مانند کیسه، برس ها، انسداد لوله و کار بیش از حد را بررسی کرده و در صورت مشاهده نکردن مشکل به سراغ موتور آن رفت.

در صورت عملکرد ضعیف موتور جاروبرقی پاناسونیک شاید تعویض موتور بسیار به‌صرفه‌تر و اقتصادی‌تر باشد که البته باید توسط تکنیسین های حرفه ای انجام شود تا خسارت‌های بیشتری به دستگاه وارد نشود. ممکن است یاتاقان‌های موتور یا دمنده موتور نیاز به روغن‌کاری داشته باشند و باید این کار انجام شود یا تعویض شوند.

قطع شدن مکش جاروبرقی پاناسونیک

قطع شدن مکش جاروبرقی پاناسونیک می‌تواند نشان از یک مشکل جدی داشته باشد و شاید هزینه‌های زیادی در پی داشته باشد و حتی ممکن است به اندازه خریدن یک جاروبرقی نو هزینه داشته باشد. بار تعمیر و برطرف کردن این مشکل طبق مراحل زیر عمل کند.

• در مرحله اول سعی کنید که هر قطعه‌ای از جاروبرقی که با آشغال‌ها و گرد و غبار در ارتباط هستند را بررسی کنید. این قطعات شامل لوله، شلنگ جاروبرقی، کیسه جاروبرقی، گرفتگی غلتک و واشر هستند که ممکن است به ضعیف یا قطع شدن کامل مکش ختم شوند.

• در مرحله دوم غلتک‌ها را بررسی کنید و از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید. پس از تمیز کردن غلتک‌ها دوباره جاروبرقی را روشن کنید و آن را امتحان کنید تا در صورت برطرف نشدن مشکل به مرحله بعدی بروید.

• اگر جاروبرقی شما از نوع مخزنی یا کیسه‌ای باشد فرقی نمی‌کند و باید حجم گرد و خاک جمع شده در آن را بررسی کنید. پر شدن مخزن جاروبرقی باعث می‌شود به موتور دستگاه فشار بیشتری وارد شود و باعث تضعیف قدرت مکش آن گردد؛ بنابراین باید به‌صورت مستمر مخزن جاروبرقی را تخلیه و تمیز کنید.

• در محله بعدی باید قطعات مکشی دستگاه مانند لوله و شلنگ را بررسی کنید تا از سلامت آن‌ها مطمئن شوید. شکستگی، پیچ‌خوردگی و آسیب دید این قطعات می‌تواند باعث ضعیف شدن قدرت مکش جارو شود. در صورت که جاروبرقی پاناسونیک شما قابلیت جذب مایعات را نیز داشته باشد باید از سلامت لوله و شلنگ آن اطمینان حاصل کنید.

• در مرحله آخر و با بررسی تمام موارد قبلی می‌توانید تسمه و واشر جاروبرقی را بررسی کنید. برای بررسی تسمه باید دستگاه را باز کنید و عواملی که باعث درگیر شدن آن شده‌اند را برطرف کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

تعمیر سیم‌جمع‌کن

سیم‌جمع‌کن از دیگر قطعاتی است که می‌تواند دچار مشکل و خرابی شود. سیم‌جمع‌کن می‌تواند خطر آسیب دیدن سیم را بسیار کم کند و جابه‌جایی جارو را نیز راحت‌تر نماید. نحوه کار این قطعه ‌این‌گونه است که انتهای سیم رابط جارو به کنتاکت های متصل به ریل‌های دوار بسته می‌شود. این ریل‌ها بر روی چرخ قرقره سیم‌جمع‌کن قرار دارند و در هنگام کشیدن کابل به گردش در می‌آیند. شاخک‌های ثابتی که به ریل پایین و بالا متصل هستند برای جلوگیری از قطع شدن برق موتور با شبکه، در تمام لحظات، ارتباط را حفظ می‌کنند. این شاخک‌ها با داشتن حالت فنری به ریل‌های سیم‌جمع‌کن اجازه چرخش می‌دهند؛ بنابراین در صورت داشتن مشکل باید کامل بررسی شود و ایراد آن رفع گردد.

تعمیر فیلتر جاروبرقی

فیلتر به عنوان یکی از مهم‌ترین قسمت‌های جاروبرقی شناخته می‌شود که نقش پررنگی در عملکرد آن خواهد داشت. در هنگام کار کردن جاروبرقی هوا به همراه زباله و گرد و غبار به داخل فیلتر کشیده می‌شوند. اگر فیلتر توانایی جدا کردن ذرات گرد و غبار از هوا را نداشته باشد می‌تواند باعث آلودگی فضای منزل شود. لازم است که در فواصل زمانی منظم فیلتر جاروبرقی پاناسونیک تمیز شود. هرگاه فیلتر جاروبرقی مسدود شود می‌تواند آسیب‌های جدی به موتور دستگاه وارد کند و حتی باعث سوختن آن شود.

مشکلات متداول جاروبرقی پاناسونیک و دلایل آن

به‌صورت کلی جاروبرقی‌های پاناسونیک بعد از یک مدت مشخص می‌توانند دچار مشکلاتی شوند که به دلایل مختلف رخ می‌دهد و لازم است که بررسی شوند. از جمله شایع‌ترین مشکلات این جاروها و دلایل آن می‌توان موارد زیر را عنوان کرد:

جاروبرقی روشن نمی‌شود.

این مشکل می‌توان به دلایل مختلفی از جمله عدم جریان برق در پریز، معیوب بودن دوشاخه جارو یا سیم رابط آن، معیوب بودن سیم‌جمع‌کن، خراب شدن کلید قطع و وصل، سوختن رله جاروبرقی، قطع شدن مدار سری موتور و در نهایت سوختن کامل موتور جاروبرقی اتفاق بیفتد و باید تمامی موارد مرحله به مرحله بررسی شوند.

قدرت ضعیف جاروبرقی پاناسونیک

از جمله دلایلی که باعث تضعیف قدرت جاروبرقی می‌شود می‌توان به کثیف شدن کلکتور، خراب شدن زغال جارو، خراب شدن یاتاقان‌ها و نیم‌سوز شدن موتور اشاره کرد که لازم است هرکدام به‌صورت جداگانه بررسی شوند و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض شوند.

قدرت مکش جاروبرقی ضعیف است

این مشکل همان‌طور که گفته شد می‌تواند ناشی از پر شدن کیسه زباله، مسدود شدن مسیرهای مکش، ضعیف بودن موتور و کثیف بودن فیلتر باشد که باید به دقت بررسی شوند.

به‌صورت کلی اگر جاروبرقی پاناسونیک شما دچار مشکلات و ایراداتی بود که شخصاً قادر به تشخیص و برطرف کردن آن نبودید و یا در صورت تشخیص دانش کافی برای تعمیر آن را نداشتید بهتر است که به افراد تکنیسین که از دانش و مهارت کافی برخوردارند مراجعه کنید تا خسارت‌های بیشتری به جاروبرقی پاناسونیک خودتان وارد نکنید. در استفاده از جاروبرقی پاناسونیک به موارد زیر توجه کنید:

• سعی کنید از جاروبرقی در شرایطی استفاده کنید که برای آن ساخته شده است (نحوه استفاده از جاروهای صنعتی و خانگی متفاوت است).

• سعی کنید بیشتر از ۲۰-۳۰ دقیقه از جاروبرقی استفاده نکنید.

• جاروبرقی را در محیط مناسب و دور از نور مستقیم آفتاب و رطوبت نگهداری کنید.

• به‌صورت منظم آن را سرویس و نظافت کنید.

• جاروبرقی را با از دسترس کودکان خارج کنید.

از آنجا که جاروبرقی محصولی بسیار پر مصرف بوده و ممکن است دچار مشکلات متعددی گردد، مطلب امروز را به ارائه ی توضیحاتی در مورد فرآیند تعمیر جاروبرقی  اختصاص داده ایم. امیدوارم مطالعه ی این مقاله برای شما مفید واقع شود.

هوم پیچ ارائه‌دهده تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیر و بهسازی انواع جاروبرقی پاناسونیک به متقاضیان است. خدمات ارائه شده توسط کارشناسان تعمیرات جاروبرقی پاناسونیک منحصر به اشکالی خاص نیست و کلیه تعمیرات مرتبط با این دستگاه از جمله تعمیر مشکل روشن نشدن جاروبرقی، نامنظم کار کردن جاروبرقی، پریدن فیوز در هنگام روشن کردن جاروبرقی، مکش کم جاروبرقی، داشتن صدای ناهنجار، کار کردن با لرزش بالا و …. را شامل می‌گردد.

تعمیر جاروبرقی پاناسونیک

در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی جاروبرقی و تحویل آن به تعمیرگاه وجود نداشته باشد، می‌توان خدمات مرتبط با تعمیر جاروبرقی را به صورت سرویس در محل دریافت کرد. در صورت استفاده از این سرویس کارشناسان هوم پیچ خود در محل حضور یافته و تخصصی‌ترین خدمات را همراه با گارانتی معتبر به مشتری ارائه می‌نمایند.

در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان هوم پیچ تماس بگیرید.

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید