تعمیر ظرفشویی آریستون

تعمیر ظرفشویی آریستون

تعمیر ظرفشویی آریستون

اگر ماشین ظرفشویی آریستون شما:

 • ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را تمیز نمی‌شوید.
 • ماشین ظرفشویی آریستون سروصدا راه می‌اندازد.
 • ظروف شیشه‌ای، سفید یا برفکی می‌شوند.
 • روی ظروف لکه باقی می‌ماند.
 • آب داخل ماشین تخلیه نمی‌شود.
 • درب ماشین ظرفشویی محکم چفت نمی‌شود.
 • ماشین ظرفشویی نشتی آب دارد.
 • ماشین ظرفشویی روشن نمی‌شود.
 • ماشین ظرفشویی ظرف‌ها را خشک نمی‌کند.
 • ماشین ظرفشویی آریستون آبگیری نمی‌کند.
 • ماشین ظرفشویی بوی بدی می‌دهد.

ماشین ظرفشویی آریستون صدای غیر معمول دارد.

۱_ پمپ ظرفشویی معیوب است.
پمپ ها در ماشین های ظرفشویی وظیفه تخلیه آب را  دارند. پمپ در بخش زیرین ماشین ظرفشویی آریستون وجود دارد و بطور معمول و دارای دو بخش متفاوت می باشند. برای شستشو و تخلیه آب می باشد.

۲_ شل شدن بازوی آب پاش غیر متحرک یا حلقه چرخان
این ابزار حلقه هایی از جنس پلاستیک هستند که بازوی آب پاش را هدایت کرده و بازو ها بر روی آنها می چرخند. شل شدن یا فرسوده شدن هر یک از این قطعات می تواند دلیل کارکرد نادرست بازوی آب پاش غیر متحرک یا حلقه چرخان باشد.

عدم ورود آب به ماشین ظرفشویی آریستون

شیربرقی قطعه ای است که وظیفه ورود آب را در اختیار دارد . در سری های جدید آریستون این قطعه از شلنگ ورودی و سنسورهای داخلی شده است و با نام تجاری آکواستاپ در بازار عرضه می گردد. البته در صورتی که ظرفشویی استارت نخورد ،ایراد مربوط به برد دستگاه می باشد .

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی آریستون

وظیفه تخلیه و خروج آب از داخل ماشین ظرفشویی بر عهده پمپ تخلیه می باشد . پمپ ماشین ظرفشویی آریستون به صورت مگنتی بوده و ولتاژمصرفی ۲۲۰ می باشد. عمر مفید این قطعه ۵سال بوده و پس از این مدت می بایست تعویض گردد. البته دلایل دیگری همچون گرفتگی فاضلاب و خرطومی ها نیز می تواند باعث ماندن آب در داخل ظرفشویی شود .
زمانی که آب به صورت کامل وارد ظرفشویی شود اما دیگر دستگاه بایستد و پاشش آب روی روی ظروف صورت نگیرد به احتمال فراوان موتور ظرفشویی آریستون دچار ایراد شده است . وظیفه موتور ظرفشویی گردش آب در کابین است . البته ایرادات بردی و سنسوری نیز می تواند عامل بروز این عیب باشد .

روشن نشدن ماشین ظرفشویی آریستون

اگر پریز ،سیم برق و فیوزهای ورودی دچار ایراد نشده باشد به احتمال زیاد برد اصلی ماشین ظرفشویی آسیب دیده است . در اکثر ظرفشویی های اریستون ،برداصلی در پایین دستگاه و دقیقا پشت پاخور ظرفشویی می باشد .

نحوه جرم گیری ماشین ظرفشویی آریستون

برای جرم گیری ماشین ظرفشویی آریستون جرم گیر را در جایگاه مخصوص قرار دهید . توجه کنید که جرم گیر اگر پودری است در جایگاه قرص قرار دهید و اگر مایع است طبق دستور العمل به صورت بر عکس در سبد قرار دهید . برای استارت جرم گیری برنامه قوی قابلمه شور که آب را ۷۰درجه سانتی گراد داغ می کند قرار دهید 

ماشین ظرفشویی آریستون ظروف را تمیز نمیشورد، علت چیست ؟

کاهش کیفیت شستشوی ماشین ظرفشویی آریستون دلایل مختلفی از جمله عدم استفاده از جرم گیر مخصوص و یا گرفتگی پره ها و مخازن و ایرگادها ذخیره آب می باشد . بدین منظور به صورت ماهانه دستگاه را جرم گیری کرده و در صورت عدم رفع عیب ،با نمایندگی آریستون تماس بگیرید .

برای سرویس و تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون شما،  تکنسین‌های ما می‌توانند با مراجعه به محل، در کمترین زمان مشکل ماشین ظرفشویی شما را برطرف کنند.

در صورت برطرف نشدن مشکل ظرفشویی آریستون خود در خواست تعمیر خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان هوم پیچ تماس بگیرید.

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید