سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی

سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی

 سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی

لطفا اگر سر و صدایی از ماشین‌ لباس ‌شویی شنیدید، به آن بی‌اعتنا نباشید!

 سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی
از وقتی ماشین لباس شویی به خانه‌ها راه پیدا کرد تحول عظیمی در خانه‌داری ایجاد شد! این ماشین جادویی به سادگی زحمت رخت شستن را از دوشمان برداشت. و باعث صرفه‌جویی در زمان و انرژی ما شد. حالا ما هم در قبال این راحتی لازم است نکاتی را برای نگهداری از ماشین لباس شویی رعایت کنیم، تا خدای نکرده هزینه تعمیر و تعویض آن را متحمل نشویم. یکی از مواردی که باید حتما مورد توجه قرار بگیرد صدای ماشین لباسشویی است.
انواع مختلفی از ماشین لباس ‌شویی را برای مصارف خانگی تولید می‌کند. این دستگاه‌های پیشرفته عموماً رتبه بالایی از نظر مقرون به صرفه بودن، عملکرد، طراحی و ظرفیت بین مصرف‌کنندگان دارند. اما ممکن است به دلایل مختلف گاهی سر و صداهایی از دستگاه شنیده شود که در اکثر موارد عادی هستند؛ مثل پیچیدن هوا اطراف درام حین چرخش. اما نگران نباشید، بسیاری از آنها را به راحتی جا‌به‌جایی چند میلیمتری ماشین لباس ‌شویی می‌توان برطرف کرد. فقط کافی است دلیل هر گونه سروصدای غیرعادی هر چه سریع‌تر بررسی شود. در واقع صدای ماشین لباسشویی یک زنگ خطر است! که ما در این مقاله به طور کامل دلایل صدای اضافی ماشین لباسشویی را برایتان توضیح دادیم. تا به سادگی بتوانید مشکل را پیدا کرده و حل کنید. با ما همراه باشید برای ردیابی 7 دلیل صدای ماشین لباسشویی.

صدای ماشین لباسشویی تا کجا عادی است؟

بعضی از صداها موقع شستشو ایجاد می‌شوند، که در مجموع عادی هستند و اهمیت کمتری دارند. اما اکثر سر و صداهای عجیب در فاز چرخش و خشک‌کن به گوش می‌رسند. هر کدام از ما ممکن است این سر و صداها را به شکلی توصیف کنیم و توضیح آن برای دیگران به هیچ وجه ساده نیست. به همین خاطر ریشه‌یابی این مشکل هم نیاز به دقت خواهد داشت. شاید نادیده گرفتن صدای ماشین لباسشویی در حالی که عملکردی به ظاهر بی‌نقص دارد، اولین گزینه انتخابی برای بسیاری از افراد باشد. بعضی از این صداها با خوش‌شانسی ممکن است به هیچ مشکل خاصی منتهی نشوند. در حالی که بعضی از صداهای دیگر در صورت نادیده گرفته شدن، خسارات گسترده‌ای به بار خواهند آورد و هزینه تعمیر آن بسیار بیشتر از زمانی خواهد بود که زود به آن رسیدگی می‌شد. پس توصیه می‌کنیم 7 عامل صدای ماشین لباسشویی را کنترل کنید. در نهایت اگر همچنان مشکل صدا حل نشد می‌توانید روی کمک متخصصان با تجربه هوم پیچ حساب کنید و درخواست تعمیرات ماشین لباسشویی  خود را ثبت کنید.

1. آیا ماشین لباسشویی تراز است؟

ساده‌ترین دلیل ایجاد صدای ماشین لباسشویی به خاطر جانمایی اشتباه است. در اولین قدم سعی کنید از تراز بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. برای این‌کار:

  • به صورت اریب به ماشین لباسشویی ضربه بزنید. اگر حرکت کرد یعنی تراز نیست.
  • ارتفاع پایه‌های دستگاه را تنظیم کنید تا هر چهار پایه کاملاً به زمین بچسبند، و فضای خالی بین آنها و زمین وجود نداشته باشد.
  • بعد دوباره سعی کنید دستگاه را حرکت دهید. اگر هیچ حرکتی نداشت، دستگاه تراز شده است.

ممکن است برای تنظیم ارتفاع پایه‌ها به آچار خاصی نیاز داشته باشید. برای اطلاع از نوع این آچار به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. گاهی قرار دادن پدهای لاستیکی زیر پایه‌های ماشین لباس‌ شویی هم می‌تواند باعث تراز شدن و از بین رفتن سر و صدای آن حین کار شود.

2. صدای ماشین لباسشویی در چه مرحله‌ای شنیده می‌شود؟

اگر صداها موقع چرخش نهایی و در مرحله خشک‌کن شنیده شدند، توصیه ما این است که دور آهسته‌تری برای خشک‌کن انتخاب شود، مثلاً 800 یا 1000. این اقدام به احتمال بسیار زیاد سر و صدای دستگاه را برطرف خواهد کرد. مورد دیگری که باید به آن توجه داشت، میزان لباس‌های موجود در لباس‌شویی است. در صورت زیاد بودن بار موجود در دستگاه، از ابتدا دور خشک‌کن را پایین‌تر انتخاب کنید تا لباس‌ها بدون ایجاد هیچ‌گونه سر و صدا از مرحله چرخش نهایی عبور کنند.

3. حجم و قواره لباس‌های داخل ماشین لباس ‌شویی را بررسی کرده‌اید؟

یکی از دلایل رایج سر و صدای ماشین لباسشویی این است که یک یا دو لباس سنگین در کنار آیتم‌های دیگر در ماشین لباس‌شویی است. یا اینکه این لباس‌ها به صورت نامتوازن در درام دستگاه قرار گرفته و باعث لنگر انداختن حین چرخش می‌شوند. برای مطمئن شدن از این موضوع، به روش زیر عمل کنید:

  • درام را خالی کرده و ماشین لباس‌شویی را روی دور چرخش قرار دهید.
  • اگر سر و صدا موقع خالی بودن ماشین به گوش نرسید، می‌توانید به مشکل عدم تعادل حجم لباس‌های داخل دستگاه مشکوک شوید.

سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی

 همان‌طور که دیدید، اگر عملکرد ماشین لباس‌شویی نرمال بود، ایراد از یک یا دو لباس سنگینی‌ست که داخل ماشین قرار داده شده. چرا؟ چون این لباس‌ها با جذب آب، سنگین‌تر شده و سر و صدای بیشتری ایجاد می‌کنند. تولید صدا هنگام شستشوی پتو و آیتم‌هایی شبیه به آن هم از همین‌جا سرچشمه می‌گیرد. برای رفع این مشکل، سعی کنید لباس‌های کمی سنگین‌تر را از بقیه جدا کرده و به صورت مجزا با هم بشویید. پس یک نکته طلایی چه شد؟ اضافه کردن چند لباس با حجم مشابه هم می‌تواند به برقراری تعادل در درام و چرخش متعادل و بدون صدای ماشین لباسشویی کمک کند .

سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی

4. پمپ تخلیه چه وضعیتی دارد؟

راجع به پمپ تخلیه می‌دانید؟ این پمپ در ماشین لباس‌شویی شما، آب را پیش از چرخش سریع، از دستگاه خارج و به سمت فاضلاب هدایت می‌کند. بنابراین اگر سر و صداها را در فواصل زمانی منظم و در طول چرخش سریع یا حین تخلیه آب می‌شنوید، احتمالاً چیزی در پمپ تخلیه گیر کرده یا پمپ خراب شده است. پمپ را بررسی کنید:

  • اگر پمپ دارای فیلتر است، موقع برداشتن آن از جلوی دستگاه، چیزی مثل حوله زیر آن قرار دهید تا آب اضافی روی زمین جاری نشود.
  • هرگونه ضایعات و کثیفی را از فیلتر پمپ پاک کنید و مطمئن شوید که پمپ آزادانه می‌چرخد و چیزی مثل سکه، دکمه، گیره مو یا موارد مشابه در آن گیر نکرده است.
  • فیلتر را دوباره سر جای خود قرار داده و چرخش آبکشی ماشین را دوباره امتحان کنید.

اگر سر و صدا ادامه پیدا کرد، نشانه آن است که پمپ باید تعویض شود. اما اگر شیر برقی یا پمپ تخلیه مشکلی نداشته باشند، صدا در زمان آبگیری دستگاه یا در زمان تخلیه طبیعی خواهد بود.

سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی

5. سر و صدای ماشین لباسشویی فقط با انتخاب بعضی از برنامه‌ها شنیده می‌شود؟ سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی

باید توجه داشته باشید که بعضی از برنامه‌ها مانند Boiling، Intensive، Baby Care و Cotton Care برای شستشو به آب 60 درجه نیاز دارند. به همین دلیل الزامیست که ورودی آب گرم دستگاه به لوله آب گرم متصل شده باشد. در صورت عدم اتصال به لوله آب گرم، دستگاه حین کار با این برنامه‌ها صدای غیرعادی خواهد داد. با مطالعه توضیح کامل برنامه‌های لباس‌ شویی، راجع به پیش‌نیاز هر یک از برنامه‌ها مطلع شوید

6. سر و صدای زیاد موقع چرخاندن دستی درام شنیده می‌شود؟

وقتی ماشین خاموش است و لباسی در آن وجود ندارد و فیلتر پمپ تخلیه هم تمیز است، موقع چرخاندن درام با دست نباید سر و صدایی از آن شنیده شود. اگر اینطور بود یک قطعه در دستگاه امکان دارد به مشکل خورده باشد. در این وضعیت نیاز به یک تکنسین مجاز نیاز دارید. کارشناسان متخصص هوم پیچ می‌توانند برای چکاب ماشین لباسشویی به کمک شما بیایند.

 سر و صدای غیرعادی ازلباس ‌شویی

7. دستگاه شما چند کیلویی است؟

نوع طراحی دستگاه‌های 5، 10، 11 و 12 کیلویی به صورتی است که لرزش و صدای ماشین لباسشویی در چرخش‌های اولیه آنها کاملاً طبیعی خواهد بود، و در این دستگاه‌ها تا جایی که صدای غیرعادی به گوش نخورد نیازی به نگرانی شما نیست.

و در آخر…

امیدواریم این نکات برای رفع نگرانی شما در زمینه صدای ماشین لباسشویی کافی بوده باشد. و به راحتی بتوانید آن را عیب‌یابی و حل کنید. اما اگر مشکل لباسشویی‌تان با این 7 مورد بهبود پیدا نکرد احتمالا دچار نقص فنی شده است. نقص فنی ممکن است به قطعات اصلی و تخصصی مربوط شود و نیاز است دستگاه شما توسط تعمیرکار متخصص ماشین لباسشویی بازدید شود. تا به‌صورت دقیق عیب‌ یابی، تعمیر و در صورت نیاز تعویض قطعه شود. در این‌صورت می‌توانید خدمات سرویس ماشین لباسشویی‌ خود را در کوتاه‌ترین زمان و بالاترین کیفیت از متخصصان مجاز و حرفه‌ای هوم پیچ دریافت کنید. به ما اطلاع دهید..

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید