عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

اجنرال یکی از قدیمی ترین برندهای عرصه سیستم تهویه مطبوع به شمار می آید که بواسطه سطح کیفیت بالا و قدرت خنک کنندگی بسیار مطلوب توانسته در سراسر دنیا بویژه مناطق گرمسیری طرفداران زیادی داشته باشد. این مدل کولر گازی اسپلیت در ظرفیت های 9000 تا 36000 btu با قابلیت عملکرد سرد و گرم تولید شده اند. کمپرسور های بکار رفته در این اسپلیت ها از نوع روتاری و اسکرال می باشد که گاز مبرد مورد استفاده در آنها از نوع R22 و R410 سازگار با محیط بکار رفته است. با بهره مندی از تکنولوژی اینورتر میزان مصرف انرژی در آن به کمترین حد رسیده و در نهایت بازدهی آن دستگاه بالا رفته است. در ادامه آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی اجنرال همراه با تصویر کنترل را ملاحضه می فرمایید.

تمام کولر گازی ها و سیستم های تهویه مطبوع کلا یک کاریی دارند و از این رو کنترل کولر گازی ها نیز گزینه ها و حالت های اکثر مدل ها شبیه به هم  هستند و فقط از لحاظ شکل ظاهری کمی با هم تفاوت دارند بعضی ها روی دیوار نصب می شوند و بعضی ها دستی هستند اما در همه مدل ها کارایی یکسان است.

عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

برای مثال در مطلب استفاده از گرمایش کولر گازی در زمستان ، که به منظور فعال کردن حالت گرمایش کولر گازی در زمستان توضیح داده شد، تقریبا برای تمامی مدل های کنترل کولر گازی یکی است.

تنها کافی است دکمه های روی کولر گازی را بشناسید تا در هر برند و مدل را تغییر حالت دهید و از قابلیت های مختلف کولر گازی خود بهره مند شوید.

کنترل کولر گازی اجنرال

نحوه چگونگی کار با کنترل کولر گازی یکی از مهم ترین کارهایی هست که برای استفاده از تمام امکانات محصول مورد نظر خود می بایست نسبت به آن اطلاع پیدا کنیم بنابراین اگر شما در استفاده از کنترل یا ریموت دستگاه خود به مشکل خورده اید حتما این مطلب را مطالعه بفرمایید.

۱ . دکمه خاموش ( STOP) / روشن (SATRT)

۲ .حالت خواب (SLEEP) :

زمانی که کولر در حال کار یا خاموش باشد با فشردن این دکمه حالت خواب فعال می شود و چراغ نشانگر TIMER سبز می شود. برای جلوگیری از گرمای بیش از حد و یا سرمای بیش از حد در طول خواب، عملکرد تایمر SLEEP به طور خودکار تنظیم ترموستات را با توجه به زمان تنظیم شده تغییر می دهد. وقتی زمان تنظیم شده است، سیستم تهویه مطبوع به طور کامل متوقف می شود.

عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

۳ . دکمه کنترل اصلی (MASTER CONTROL) :

یا هربار فشردن این دکمه حالت فرایند ها به صورت زیر تغییر می کنند :

AUTO (خودکار) ← COOL (سرد) ← DRY (خشک) ← FAN (باد زدن) ← HEAT (گرما)
این حالت ها به همین روال دوباره با هر بار فشردن تکرار می شوند و پس از ۳ ثانیه بروی صفحه نمایش حالت کنونی نمایش داده می شود.

۴ . تنظیم دما (SET TEMP) :

جهت بالا برای بالا بردن دمای ترموستات تنظیمات و جهت پایین برای پایین بردن دمای ترموستات تنظیمات . بطور اتوماتیک ترموستات بین۱۸-۳۰ درجه تنظیم شده است . تنظیم ترموستات باید یک مقدار استاندارد باشد و ممکن است متفاوت باشد و معمولا در محدوده ی دمای اتاق می باشد . در زمان روشن بودن FAN نمی توان از این تنظیمات استفاده کرد.

 ۵ . COIL DRY :

با فشردن این دکمه عملیات تهویه مطبوع انجام می شود و باعث از بین رفتن باکتری های موجود در هوا می شود . این عملیات تا ۲۰ دقیقه انجام می گیرد سپس به طور خودکار غیر فعال می شود .برای غیر فعال کردن این عملیات می توانید از دکمه  START/STOP استفاده کنید و هم چنین یا فشردن دوباره دکمه COIL DRY در حین همین فرایند دوباره به مدت ۲۰ دقیقه فعال خواهد شد.

عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

۶ . Signal Transmitter یا فرستنده سیگنال

۷ . حالت تایمر (TIMER MODE) :

می توانید با فشردن آن دستگاه خود را برای مدت مشخصی تنظیم کنید و با تنظیم تایمر چراغ تایمر پنل سبز می شود و با فشردن دوباره دکمه تایمر دستگاه از حالت تایمر برداشته خواهد شد.

۸ . + یا – : با فشردن هر کدام ساعت فعلی را می توان تنظیم نمود.

با هر بار فشردن + ، به زمان فعلی اضافه و با فشردن – از زمان فعلی کم می کند.

۹. کنترل فن (FAN CONTROL) :

با هر بار فشردن این دکمه سرعت فن به ترتیب زیر تغییر می کند :
اتوماتیک (AUTO) ← زیاد (HIGH) ← متوسط (MED) ← کم (LOW)  ← خاموش (QUIET)
با دوباره فشردن این دکمه این حالت ها دوباره به همین حالت تغییر پیدا می کنند. اگر تنظیمات در حالت اتوماتیک قرار داشته باشند حالت های زیر پیش می آید :

عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

گرمایشی : فن با سرعت کم کار می کند  زمانی که درجه حرارت هوای خروجی از واحد داخلی پایین تر است.     سرمایشی :زمانیکه ترموستات به نسبت دمای اتاق تنظیم می شود، سرعت فن کاهش می یابد.                            فن :  با سرعت پایین کار می کند.

۱۰.  تنظیمات (SET) : 

با فشردن این دکمه می توانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید.

۱۱ . SWING :

 با زدن این دکمه کولر جریان هوا را به صورت اتوماتیک به بالا و پایین هدایت می کند و اگر فن خاموش و یا سرعت آن کم باشد این عمل غیر فعال خواهد بود .

۱۲ . reset  یا تنظیم مجدد :

با اعمال این دکمه تمام تنظیمات سفارشی شده به حالت اولیه باز می گردد و اگر زمانی باتری کنترل نیاز به تعویض پیدا کند ، باتری را تعویض کرده و بوسیله یک شیء نوک تیز دکمه reset را فشار دهید.

۱۳ . TEST RUN : 

این دکمه در هنگام نصب فشرده می شود و نباید در وضعیت عادی استفاده شود زیرا باعث می شود تنظیمات ترموستات کولر دچار اشتباه شده و درست عمل نکند.

عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

۱۴ . CLOCK ADJUST : 

یرای تنظیمات زمان کنونی با بوسیله یک شیء نوک تیز مانند سوزن این دکمه را فشرده و با استفاده از دکمه های کم (-) و زیاد (+) زمان را به دلخواه خود تنظیم کنید.

در ادامه شما را با علائمی که بروی صفحه نمایش گر ظاهر می شود آشنا می کنیم .

۱۵. شاخص فرستادن باد

۱۶. نمایش ساعت

۱۷. نمایش حالت عملکرد : اتوماتیک (AUTO) ، سرمایشی (COOL) ، خشک (DRY) ، فن (FAN) ، گرمایشی (HEAT)

۱۸. نمایش حالت تایمر : فعال (on) ، غیر فعال (off) ، لغو کردن (cancel)

۱۹. نمایش سرعت فن : اتوماتیک (AUTO) ، زیاد (HIGH) ، متوسط (MED) ، کم (LOW) ، خاموش (QUIET)

۲۰. نمایش تنظیمات ترموستات

۲۱. نشانگر فعال بودن COIL DRY

۲۲. نمایش حالت خواب (SLEEP)

۲۳. نشانگر حالت  SWING

عملکرد کنترل کولر گازی اجنرال

در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان هوم پیچ تماس بگیرید

مطالب مشابه:

ارورهای کولر گازی ال جی

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید