عملکرد کنترل کولر گازی سامسونگ

عملکرد کنترل کولر گازی سامسونگ

عملکرد کنترل کولر گازی سامسونگ

کولر گازی سامسونگ در ظرفیت هوادهی 10000 الی 30000 btu با قابلیت عملکرد سرد، سرد و گرم تولید و در بازار موجود می باشد.

بهره مندی از تکنولوژی اینورتر در کولر گازی سامسونگ تاثیر بسزایی در کاهش مصرف انرژی و در نهایت افزایش بازدهی دستگاه بدنبال دارد. نوع کمپرسور بکار رفته در آنها از نوع اسکرال و روتاری می باشد و از گاز مبرد R22 و R410 سازگار با محیط استفاده شده است.

استفاده از قطعات و متریال اصلی و با کیفیت در این دستگاه ها سبب کاهش استهلاک و افزایش بازدهی و هوادهی مطلوب گردیده، همچنین بهره مندی از تکنولوژی مدرن و استفاده از سیستم های پیشرفته در عین حال قیمت مقرون به صرفه این سری از سیستم های تهویه مطبوع را به یکی از پرفروش ترین های بازار تبدیل کرده است. در ادامه نحوه عملکرد و آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ را ملاحظه می فرمایید.

آموزش استفاده از کنترل کولر گازی سامسونگ موضوع مقاله ای است که در این فرصت به شما مخاطبین عزیز ارائه می دهیم.

یکی از مهم ترین بخش ها و قطعات این دستگاه، ریموت کنترل آن است. در واقع شما بدون استفاده از کنترل نمی توانید کولر گازی را به راحتی تنظیم کرده و برای این کار ناچار هستید که به خود دستگاه دسترسی داشته باشید. بسیاری از کاربران برای استفاده از کنترل کولر سامسونگ به مشکل برخورده و به این ترتیب ممکن است تنظیمات این دستگاه را به صورت اشتباه انجام دهند.

تنظیمات غلط منجر به بروز مشکلاتی در کولر گازی می شود که بعضا این دستگاه را نیازمند بررسی و تعمیر تخصصی می نماید. با توجه به شروع فصل گرم سال و افزایش استفاده از انواع مدل های کولر گازی و اسپلیت، لازم دیدیم که اطلاعاتی را در مورد کنترل کولر گازی سامسونگ و آموزش استفاده از آن به شما عزیزان ارائه دهیم؛ با ما همراه باشید.

ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ در واقع پنل کنترل این دستگاه از راه دور است. کاربران با استفاده از این دستگاه می توانند دستگاه خود را از راه دور کنترل نموده و آن را در درجه دلخواه خود تنظیم نمایند.

علاوه بر دکمه های تنظیم دما، این قطعه کلیدهای کاربردی دیگری هم دارد که به بهبود وضعیت دستگاه و تغییر حالت های چرخشی آن کمک می کند.

کاملا طبیعی است که برخی کاربران از نحوه عملکرد هر کدام از این دکمه ها اطلاعات کافی نداشته باشند. از آنجا که ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ در مدل های مختلف تقریبا شبیه به هم هستند، ما در این مقاله یک آموزش کلی ارائه می دهیم.

نکاتی که در ادامه می آیند تقریبا در کنترل های تمامی مدل ها یکسان بوده و می توانید این نکات را معیار و ملاک عمل خود قرار دهید.

عملکرد کنترل کولر گازی سامسونگ

کاربرد دکمه های ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ

در تصویر برو به رو ، عکسی از یک کنترل کولر گازی سامسونگ را مشاهده می کنید. کاربرد هر دکمه را با توجه به عددی که به آن اختصاص داده ایم در زیر مشاهده می کنید:

 • دکمه روشن / خاموش (START/STOP):

نخستین و مهم ترین کلید در کنترل کولرگازی سامسونگ، دکمه پاور است که با استفاده از آن، دستگاه روشن یا خاموش می شود.

 • دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection):یا (Mode)

دومین دکمه تعبیه شده در ریموت کنترل، نقش بسیار مهمی در عملکرد این قطعه دارد. این دکمه ۴ حالت دارد و با هر بار فشار دادن آن، امکان تغییر حالت کولر فراهم می شود.

 • دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) :یا (Temp)

این دکمه در کنترل کولر گازی سامسونگ موظف است که درجه هوا را زیاد یا کم نماید. کارشناسان تعمیرات کولر گازی توصیه می کنند که کاربران دمای این دستگاه را روی ۲۲ درجه تا ۲۵ درجه تنظیم کنند. این تاکید به این دلیل است که دمای تعیین شده مطابق با دمای طبیعی بدن انسان بوده و به این ترتیب کاربران در شرایطی طبیعی قرار می گیرند.

عملکرد کنترل کولر گازی سامسونگ

 • دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector):

دکمه انتخاب سرعت فن نیز یکی از دکمه های مهم کنترل کولر گازی سامسونگ است که می توانید از آن برای انتخاب چهار نوع سرعت: کم ، متوسط ، زیاد و نامنظم استفاده نمایید.

 • دکمه (Jet Cool) یا (Turbo)

این کلید برای روشن و خاموش کردن Jet Cool کاربرد دارد و چون باعث می شود که کولرگازی شما با نهایت قدرت به کار خود ادامه دهد.

عملکرد کنترل کولر گازی سامسونگ

 • دکمه : Swing

پنجمین دکمه ریموت کولر گازی سامسونگ برای روشن و خاموش کردن حرکت دمپرها (پره‌های تعیین سمت باد ) به سمت بالا / پایین در این قطعه تعبیه شده است. البته نحوه کار این دکمه بستگی به مدل کولر مورد استفاده دارد.

 • دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer):

آنچنان که از نامش پیداست، برای تنظیم زمان روشن و خاموش شدن کولر گازی کاربرد دارد.

 • دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting):

این کلید کنترل کولر گازی سامسونگ به شما این امکان می دهد که زمانی خاص را برای روشن یا خاموش شدن دستگاه تنظیم نمایید.

 • دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel):

دکمه فوق برای تنظیم زمان سنج هنگامی ‌که زمان مورد نظر را تنظیم یا متوقف می ‌کنید کاربرد دارد.

 • دکمه خاموش شدن خود کار (Sleep Mode Auto):

برای تنظیم خاموش شدن خود کار دستگاه، دکمه فوق در کنترل کولر گازی سامسونگ تعبیه شده است.

 • دکمه جریان هوا (Air Circulation Button):

برای ایجاد جریان هوا بدون سرد و گرم کردن کاربرد دارد.

 • دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking):

دکمه کنترل درجه حرارت به شما کمک می کند که درجه حرارت فعلی اتاقتان را تنظیم نمایید.

عملکرد کنترل کولر گازی سامسونگ

 • دکمه فیلتر پلاسما (Plasma):

این دکمه ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ، برای روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما مورد استفاده قرار می گیرد .

 • دکمه کنترل جهت وزش افقی (Horizontal Air Flow Direction Control)

این دکمه با هدف تنظیم جهت وزش افقی در کنترل تعبیه شده و نکته ویژه در مورد آن این است که در همه مدل ها وجود ندارد.

 • دکمه تنظیم مجدد (Reset):

وقتی ساعت دستگاه را تنظیم کرده و یا باتری را تعویض می کنید، با استفاده از این دکمه می توانید کولر را ریست نمایید.

نکته: دقت داشته باشید که اگر کولر شما با مشکل مواجه شد، مثلاً در تابستان پرتاب باد سرد نداشت و احساس کردید تنظیمات کولر شما با مشکل مواجه شده است، کولر را خاموش کرده سپس برق اصلی کولر را قطع کنید و بعد از آن باطری ریموت کنترل کولر گازی را جدا کرده و دوباره جا بزیند.
سپس دکمه روشن شدن کنترل را زده و آن را روی حالت COOL قرار دهید.
حالا دکمه خاموش شدن کنترل را بزنید و بعد از آن، فیوز اصلی کولر را وصل کنید و با کنترل کولر را روشن کنید. چند دقیقه صبر کنید، اگر کولر در حالت سرمایش راه‌اندازی شد که شما موفق شدید، ولی اگر سرمایی تولید نشد، کولر گازی شما با مشکلی مواجه شده است که احتمالا شما قادر به حل آن نیستید، پس برای تعمیر و سرویس کولر گازی خود حتماً کولر را خاموش کرده و با یک مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید.

ریموت کنترل همه کاره یا یونیورسال یا مادر کولر گازی

در برخی از موارد که افراد ریموت کنترل کولر خود را گم می کنند و برای تهیه دوباره آن روانه بازار می شوند، ممکن است چندان خوش اقبال نبوده و به دلایل مختلف از جمله قدیمی بودن مدل کولر گازی و یا غیره، نتوانند ریموت کنترل مناسب خود را پیدا کنند.

در این مواقع چیزی که ممکن است به گوشتان خورده باشد، ریموت کنترل همه کاره کولر گازی است. کنترل همه کاره یا مادر کولر گازی که همچنین یونیورسال نیز خوانده می شود، این قابلیت را دارد که با دادن کدهای مربوطه امکان خاموش و روشن و استفاده از کولر گازی را برای فرد مهیا سازد.

درواقع در این مواقع باید کدهای کنترل کولر گازی را پیدا کرده و کد مربوط به دستگاه خود را با تنظیمات ریموت کنترل همه کاره وارد نمود.

در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان هوم پیچ تماس بگیرید

مطالب مشابه:

ارورهای کولر گزی هایسنس

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید