عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

کولر گازی هایسنس در ظرفیت های 9000 تا 30000 btu با قابلیت عملکرد سرد، سرد و گرم با راندمان و بازدهی بسیار بالا تولید و در بازار موجود می باشد.

از کمپرسور های روتاری و پیستونی در این کولر گازی ها استفاده شده به همین دلیل توانایی کارکرد در اقلیم های جغرافیایی متنوع به منظور تامین هوای خنک و مطبوع کاربرد دارند. در کمپرسور آنها از گاز مبرد R22 و R410 سازگار با محیط استفاده شده است.

با بهره مندی از تکنولوژی اینورتر میزان مصرف انرژی به حداقل رسیده و در نهایت سبب افزایش بازدهی آن می گردد. همچنین این سری از سیستم های تهویه مطبوع مطابق استانداردهای بین المللی و طبق جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی و ساخته می شوند. این کولر گازی بواسطه سطح کیفیت بسیار بالا توانسته در سالهای اخیر در لیست پرفروش ترین های بازار قرار گیرد. در ادامه نحوه عملکرد و همچنین آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی هایسنس را مشاهده می فرمایید.

در این آموزش ازهوم پیچ قصد داریم تا در مورد نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی مطالبی را ذکر کنیم. از آنجا که بسیاری از دوستان با گزینه‌ها و دکمه‌ها و امکانات ریموت کنترل کولر گازی خود آشنایی نداشته و از ما در مورد نحوه استفاده از آن سوال می پرسند، بر آن شدیم تا مطلبی جامع و کامل در این خصوص برای شما عزیزان گردآوری کنیم.

قابل ذکر است که ریموت کنترل اکثر کولر گازی ها شبیه هم بوده و کارکردی مشابه دارند، که شاید در مواردی بسیار کم، نام یا گزینه‌ای تغییر کرده باشد. پس به دلیل تنوع بسیار بالای این ریموت کنترل ها فقط به تشریح یک مورد میپردازیم که با آشنایی با آن، مطمئناً قادر به کار کردن با تمامی مدل‌ها خواهید بود. مثلا ریموت کنترل کولر گازی جنرال، اجنرال، سامسونگ، ال جی، گری و… از لحاظ کارکرد شبیه هم می باشند.

در کنترل ها تعدادی دکمه وجود دارند که معمولا تعداد کمی از افراد کار با همه ی این دکمه ها را بلد هستند ،از این رو در  اینجا ما کار با تمامی دکمه های کنترل کولر گازی هایسنس را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش کار با کنترل کولر گازی هایسنس

عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

 1. دکمه ON/OFF:میتوان گفت اصلی ترین دکمه در کنترل کولر گازی و یا هر کنترل دیگری دکمه خاموش/روشن می باشد .با این دکمه میتوانید کولر را در هر حالتی خاموش/ روشن کنید.
 2. دکمه Mode:یکی از کاربردی ترین دکمه ها دکمه Mode یا تغیر وضعیت دستگاه می باشد.با این دکمه میتوانید کولر را در حالت های مختلفی مثل: سرما، گرما ،رطوبت زدایی ، و فن قرار دهید .در پایین همین صفحه توضیحاتی درباره ی این حالت ها داده خواهد شد.
 3. دکمه FAN :با این دکمه شما میتوانید پرتاب باد دستگاه را تنظیم کنید .توجه داشته باشد که این دکمه روی سرد یا گرم بودن باد تاثیری ندارد.در این دکمه سه حالت وجود دارد :تند ،متوسط ، کند و اتوماتیک
 4. و 5 : دکمه TEMPERATURE: یا همان دکمه های بالا و پایین برای تنظیم دما به کار می روند .شما میتوانید با این دکمه ها دما را بیشتر یا کمتر کنید .

6.دکمه Smart : در واقع این دکمه به معنی عملکرد هوشند میباشد و برای دستگاه هایی که این قابلیت را دارند طراحی شده است.

7.دکمه SWING: به معنی حرکت پره های عمودی دستگاه میباشد .شما با زدن این دکمه میتوانید پرتاب باد را به محل دقیقی که میخواهید تنظیم کنید با زدن دکمه سوئینگ ها شروع به بالا و پایین رفتن میکنند و با زدن مجدد آن روی محلی که میخواهید ثابت می شوند.

8.دکمه Sleep: با این دکمه شما میتوانید عملکرد خواب را فعال یا غیر فعال کنید .توجه داشته باشید اگر از دستگاه در محیط غیر از اتاق خواب استفاده میکنید به هیچ عنوان از این دکمه استفاده نکنید.

9. دکمه i feel: این دکمه به معنی صرف نظر از تشخیص دمای سنسور پنل و قبول کردن دمای کنترل میباشد و فقط بعضی از کنترل ها این قابلیت را دارا هستند.

10.دکمه clock: در واقع این دکمه همان دکمه تنظیم ساعت جاری روی کنترل میباشد و در عملکرد دستگاه هیچ تاثیری ندارد.

11.دکمه Timer on/of: این دکمه برای تنظیم تایمر دستگاه به کار میرود ، شما با تنظیم ساعتی خاص میتوانید به دستگاه فرمان خاموش یا روشن شدن در ساعت خاصی را بدهید.

12.دکمه SUPER: یا همان دکمه توربو در کنترل های دیگر به معنی سرمایش سریع .با زدن این دکمه کنترل بدون صرف نظر از تنظیمات قبلی دستگاه را با حالت سرمایش ۱۸ درجه سانتی گراد و پرتاب باد تند یا سریع کار می کند.

13. دکمه Dimmer : این دکمه برای خاموش و یا روشن کردن نور پنل به کار میرود .البته روی همه ی مدل ها در دسترس نیست.

عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

توضیحات گزینه ۲ یا دکمه Mode:

حالت COOL:در تابستان شما باید دستگاه را در حالت cool یا عکس قطره برف قرار دهید تا بتوانید از دستگاه سرمایش بگیرید.

حالت HEAT: در زمستان شما با استفاده از حالت HEAT یا عکس خورشید و با بالا بردن دما میتوانید از گرمایش دستگاه استفاده کنید .

حالت FAN:در بهار یا زمان هایی که به سرمایش  یا گرمایش دستگاه نیاز ندارید میتوانید از حالت FAN دستگاه استفاده کنید.

حالت DRY : این حالت در واقع به معنی رطوبت گیری میباشد و برای محیط های با رطوبت بالا به کار می رود.در تهران از این دکمه استفاده نکنید.

حالت AUTO: در این حالت دستگاه از تنظیمات دستی صرفه نظر میکند و دستگاه را با حالت تنظیم کارخانه روشن می کند و گرم کردن یا سرد کردن محیط هم را خود به عهده دارد.

عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

نکته: دقت داشته باشید که اگر کولر شما با مشکل مواجه شد، مثلاً در تابستان پرتاب باد سرد نداشت و احساس کردید تنظیمات کولر شما با مشکل مواجه شده است، کولر را خاموش کرده سپس برق اصلی کولر را قطع کنید و بعد از آن باطری ریموت کنترل کولر گازی را جدا کرده و دوباره جا بزیند. سپس دکمه روشن شدن کنترل را زده و آن را روی حالت COOL قرار دهید. حالا دکمه خاموش شدن کنترل را بزنید و بعد از آن، فیوز اصلی کولر را وصل کنید و با کنترل کولر را روشن کنید. چند دقیقه صبر کنید، اگر کولر در حالت سرمایش راه‌اندازی شد که شما موفق شدید، ولی اگر سرمایی تولید نشد، کولر گازی شما با مشکلی مواجه شده است که احتمالا شما قادر به حل آن نیستید، پس برای تعمیر و سرویس کولر گازی خود حتماً کولر را خاموش کرده و با یک مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید.

عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

دکمه health در کولر گازی

در برخی از مدل های کولر گازی های امروزی، قابلیت جدیدی به نام health mode یا حالت سلامت تعبیه شده است. در این مواقع با زدن دکمه health در کولر گازی، که معمولا به شکل یک برگ طراحی شده است، تکنولوژی پمپاژ اکسیژن یا یونیزه ساختن مولکول های اکسیژن فعال می گردد. درواقع قابلیتی که در این نوع کولرها قرار داده شده، سبب می شود تا مولکول های اکسیژن یونیزه شده و بار منفی گرفته و به داخل اتاق پمپ شوند. در این حالت هوای تمیز و تازه به درون اتاق جریان یافته که قادر به از بین بردن باکتری ها و ضدعفونی کردن هوا می باشد و همچنین به نشست سریعتر گرد و خاک نیز کمک می کند.

فعال سازی حالت سلامت بر روی میزان سرمایش و گرمایش کولر گازی تاثیر چندانی ندارد و میزان مصرف انرژی (برق) دستگاه نیز به مقدار کمی افزایش می یابد. توجه داشته باشید که اگر دمای پنل خارجی از ۴ درجه کمتر باشد، پمپاژ اکسیژن به صورت خودکار متوقف می شود و زدن دکمه health موجب به کار افتادن پمپ یونیزه نخواهد شد.

عملکرد کنترل کولر گازی هایسنس

ریموت کنترل همه کاره یا یونیورسال یا مادر کولر گازی

در برخی از موارد که افراد ریموت کنترل کولر خود را گم می کنند و برای تهیه دوباره آن روانه بازار می شوند، ممکن است چندان خوش اقبال نبوده و به دلایل مختلف از جمله قدیمی بودن مدل کولر گازی و یا غیره، نتوانند ریموت کنترل مناسب خود را پیدا کنند. در این مواقع چیزی که ممکن است به گوشتان خورده باشد، ریموت کنترل همه کاره کولر گازی است. کنترل همه کاره یا مادر کولر گازی که همچنین یونیورسال نیز خوانده می شود، این قابلیت را دارد که با دادن کدهای مربوطه امکان خاموش و روشن و استفاده از کولر گازی را برای فرد مهیا سازد. درواقع در این مواقع باید کدهای کنترل کولر گازی را پیدا کرده و کد مربوط به دستگاه خود را با تنظیمات ریموت کنترل همه کاره وارد نمود.

در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان هوم پیچ تماس بگیرید

مطالب مشابه:

ارورهای کولر گزی هایسنس

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 3   میانگین: 3.7/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


6 Comments

سمیه

ژوئن 20, 2020 at 5:55 ق.ظ

سلام وقتتون بخیر ممنون از اطلاعات کاملتون من یه سوال دارم دنیا کولر چطور تنظیم میشه یعنی تو سردترین درجه روی چند باشه؟

  razieh rasoli

  ژوئن 21, 2020 at 1:22 ق.ظ

  با سلام
  ممنون از لطف شما سرد ترین حالت در سرمایش 16 یا 18 می باشد .
  باتشکر گروه فنی هوم پیچ

سید

جولای 6, 2020 at 11:19 ب.ظ

سلام،چرا کولر هایسنس رو وقتی روی cooL میذاریم دمای اون 18 میشه چطور میشه دماش رو 24بذاریم بدون اینکه حالت CooL تغییر کنه

مرصاد

جولای 18, 2020 at 10:50 ب.ظ

سلام‌این‌درجه‌بندی‌کنترل‌سومی(اخری)‌‌مثلا‌دما‌رو‌۱۶‌باشه‌‌وضعیت‌باید‌حتما‌رو‌قوی‌باشه

کیوان

آگوست 14, 2020 at 2:05 ب.ظ

سلام
وقتتون بخیر کولر گازی رو در چه حالتی بزارم که خودش زمانی که هوا سرد شد قطع کنه

  razieh rasoli

  آگوست 16, 2020 at 12:19 ق.ظ

  باسلام
  دستگاه چنین قابلیتی ندارد.

نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید