عملکرد کنترل کولر گازی گرین

عملکرد کنترل کولر گازی گرین

فهرست این محتوا برای دسترسی سریع روی تیتر مربوطه کلیک کنید

عملکرد کنترل کولر گازی گرین

کولر گازی گرین در ظرفیت های 9000 تا 36000 btu با سطح کیفیت بسیار بالا تولید و در بازار موجود می باشد.

استفاده از کمپرسورهای روتاری و پیستونی در این دستگاه ها این امکان را می دهد که در هر اقلیمی با هر شرایط آب و هوایی از قبیل گرمسیری، معتدل و مرطوب به منظور ایجاد هوایی مطبوع بهره مند شد.

گاز مبرد بکار رفته در آنها از نوع R22 و R410 سازگار با محیط استفاده شده است. کولر گازی گرین با قابلیت عملکرد سرمایش و گرمایش میتواند جایگزین مناسبی برای سایر سیستم های حرارت برودت مورد نیاز باشد. برخورداری از تکنولوژی های منحصر بفرد همچنین طراحی و ساخت به شیوه ای نوین سبب افزایش سطح کیفیت دستگاه شده است. در ادامه نحوه عملکرد و آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی گرین را مشاهده می فرمایید.

عملکرد کنترل کولر گازی گرین

کولر گازي عموماً وسيله سرمايشي نبوده و بعد از توليد هرساله به امکانات آن اضافه‌شده است. يکي از اين امکانات که شديداً مورد استفاده قرار گرفته شده است و کاربردي است استفاده از گرمايش يا قرار دادن کولر گازي در حالتي که بتوان در زمستان براي ايجاد هواي گرم از آن استفاده نمود. در اين مقاله از توضيح اين‌که نحوه کار اين سيستم به چه صورت است خودداري مي‌کنيم و فقط به روش استفاده از آن مي‌پردازيم.

عملکرد کنترل کولر گازی گرین

قبل از اقدام به راه‌اندازي سيستم گرمايش کولر گازي شما مي‌بايست از اينکه در درجه اول کولر گازي شما داراي اين سيستم هست يا نه مطمئن شويد چون بسياري از مدل‌هاي کولرگازي تک فصله بوده و لزوماً تمامي کولرگازي‌هاي توليدي داراي قابليت سرمايش و گرمايش نيستند.

از چه راه‌هايي مي‌توان فهميد که کولرگازي شما گرمايش دارد؟
مراجعه به دفترچه راهنماي کولرگازي که همراه کولرگازي به شما ارائه شده است.
استفاده از گرمايش اين کولرگازي در سال‌هاي قبل
چک کردن برچسب فني دستگاه

روي تمامي پنل‌هاي داخلي و خارجي کولرهاي گازي برچسبي درج شده که به برچسب فني يا پلاک دستگاه معروف شده است که در اين برچسب تمام مشخصات کولرگازي نوشته شده و شما با مطالعه‌ي آن به تمامي موارد ازجمله گرمايشي يا سرمايشي بودن کولر گازي به خوبي پي مي‌بريد در اين برچسب‌ها عباراتي مانند Cooling و Heating مشاهده مي‌کنيد که گزينه اول نشان‌گر سرمايشي بودن سيستم و گزينه دوم نشان‌گر گرمايشي بودن سيستم است.

عملکرد کنترل کولر گازی گرین

البته قابل‌ذکر است که اين موارد براي افراد ناآشنا و مبتدي بوده و درصورتي‌که شما يک تعميرکار کولر گازي باشيد در با يک نگاه به قطعات به گرمايشي يا سرمايشي بودن کولر گازي پي خواهيد برد.

بعد از مطمئن شدن از اينکه کولر گازي شما داراي سيستم گرمايش است شما بايد اقدام به راه‌اندازي آن کنيد.

بايد دقت داشته باشيد که سيستم گرمايش کولر گازي با سرمايش کمي متفاوت است مثلاً زماني که شما کولر گازي را روي گرمايش يا بخاري آن روشن مي‌کنيد تمام قطعات کولر گازي مثل کمپرسور و … روشن‌شده و مشغول به کار مي‌شوند ولي فن داخلي تا زماني که گرما به يک حد تعريف‌شده نرسد روشن نخواهد شد و اين زمان بين 2 تا 15 دقيقه متغير است.
يا اينکه بعد از مدتي استفاده از کولر گازي به دليل يخ زدن کندانسور يا پنل بيروني کولر گازي بر روي حالت ديفراست رفته و فن داخلي خاموش مي‌شود و عمليات يخ‌زدايي پنل بيروني انجام مي‌شود که شايد مدتي بين 2 تا 20 دقيقه به طول بيانجامد.

عملکرد کنترل کولر گازی گرین
و اينکه کارکرد گرمايش کولر گازي به نکات بسياري مرتبط بوده که در صورت عدم هماهنگي يا خرابي در هر يک از اين بخش‌ها اين سيکل با مشکل مواجه خواهد شد و نياز به تعمير دارد که اين کار از عهده يک تعميرکار متخصص کولر گازي برميايد.

در صورت نیاز درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید یا با کارشناسان هوم پیچ تماس بگیرید

مطالب مشابه:

ارورهای کولر گازی هایسنس

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید