نحوه استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

نیاز به خدمات تعمیر لوازم خانگی خود دارید؟
برای بررسی و رفع ایراد دستگاه های خود از تکنسین های متخصص هوم پیچ کمک بگیرید.      درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید


برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.

ثبت درخواست مشاوره
نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

کمپانی سامسونگ، که گاه از آن با عنوان غول کره‌ای یاد می‌شود، هم در زمینه‌ی لوازم خانگی برقی و هم در زمینه‌ی لوازم الکترونیکی (گوشی، تبلت، لپتاپ و …) جزو سردمداران جهان است. در دنیای ماشین لباسشویی نیز سامسونگ از بهترین‌ها ست و ماشین لباسشویی‌های این شرکت به همراه ماشین لباسشویی‌های ال جی جزو پر فروش‌ترین ماشین لباسشویی‌های جهان هستند. اگر شما نیز جزئی مصرف کنندگان میلیونی ماشین لباسشویی‌های سامسونگ هستید این نوشتار را تا به انتها مطالعه کنید.

در ادامه در مورد راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ صحبت خواهد شد. ابتدا سعی می‌شود به قابلیت‌های مشترک ماشین لباسشویی‌های سامسونگ و نحوه‌ی استفاده از آن‌ها پرداخته شود و در آخر نیز به همراه یکدیگر مروری بر برخی نکات مفید جهت استفاده‌ی بهتر از ماشین لباسشویی‌های سامسونگ خواهیم داشت.

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

۱ . راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ: نکات

قبل از خرید و پس از انتخاب و خرید ماشین لباسشویی سامسونگ باید به نکات مهمی توجه کنید:

 • پیش از خرید جستجو و دقت لازم را برای انتخاب مدل و ظرفیت لباسشویی بر اساس نیازهای خود و منزلتان، داشته باشید.
 • محل مناسب نصب و قرار دادن دستگاه را از قبل تعیین کنید.
 • در نصب و وصل کردن دستگاه به برق از سه راهی و رابط استفاده نکنید.
 • سعی کنید تا جای ممکن سطح قرار گیری لباسشویی سامسونگ تراز و مسطح باشد تا از ایجاد صدا و لرزش احتمالی جلوگیری شود.

۲ . راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ: آغاز کار با دستگاه

 • هنگام آغاز کار با دستگاه و پس از باز کردن جعبه‌ی دستگاه، دقت کنید تمام قطعات دستگاه در بسته باشند و در صورت کمبود قطعات با محل خرید تماس بگیرید.
 • برای اتصال به برق، فقط از سیم برقی که درون جعبه دستگاه قرار داده شده استفاده کنید و از استفاده سیم دیگر و همچنین سه راهی و رابط خودداری کنید.
 • قبل از شروع کار با دستگاه همه اتصالات شیر و … را چک کنید.
 • از قرار دادن چوب یا هر وسیله دیگر به عنوان پایه و تراز زیر دستگاه اجتناب کنید.
 • به حجم و ظرفیت لباس ها جهت شستشو و هماهنگی آن با ظرفیت دستگاه خود دقت کنید.

۳ . برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

این برنامه‌های شستشو در بیش‌تر مدل های لباسشویی سامسونگ برای شستن انواع مختلفی از لباس‌ها با جنس های مختلف تعریف شده است. آشنایی با این برنامه‌ها می‌تواند شما را در شستن اصولی لباس‌ها یاری دهد.

 ۳-۱ . برنامه فوق سریع (Super Speed)

در این برنامه، با حفظ کیفیت شستشو، عمل شستن لباس‌ها در مدت زمان کوتاه‌تری صورت می گیرد.

۳-۲ . برنامه شستشوی اقتصادی

در حالت Super Eco Wash، دستگاه لباس ها را با آب سرد شستشو می‌دهد و این امر از نظر مصرف انرژی اقتصادی و به صرفه است، همچنین احتمال آسیب به بافت لباس خیلی کم‌تر است.

۳-۳ . برنامه شستشوی Delicate

این برنامه برای شستشوی لباس‌های ظریف و نازک تعریف شده است. به این ترتیب این لباس‌ها با توجه به بافت ظریف و حساسشان حین شستشو آسیبی نخواهند دید. در این حالت بهتر است از مایع شوینده استفاده کنید.

۳-۴ . برنامه شستشوی Bedding

این برنامه برای شستشوی کالای خواب نظیر روتختی، ملحفه و مواردی از این دست طراحی شده است. سعی کنید ملحفه‌ها و روتختی‌های همرنگ را باهم شستشو دهید تا از تلفیق رنگ‌ها جلوگیری شود.

۳-۵ . برنامه شستشوی Outdoor Care

این برنامه برای شستشوی لباس‌هایی نظیر ورزشی و به طور کلی لباس‌های ضخیم‌تر تعریف شده است و باعث تمیزی کامل این البسه می‌گردد.

۳-۶ . برنامه شستشوی Synthetic

این برنامه از ماشین لباسشویی سامسونگ برای شستشویی لباس‌هایی از جنس الیاف مصنوعی ایجاد و تعبیه شده است. یعنی لباس‌هایی از جنس پلاستیکی، پلی استر، پلی آمید و غیره.

۳-۷ . برنامه شستشوی WOOL

شستن لباس‌های پشمی با دست شاید کار سختی باشد. برنامه شستشوی لباس‌های پشمی در ماشین لباسشویی سامسونگ این مشکل را حل کرده است.

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

قابلیت‌های مشترک ماشین لباسشویی‌های سامسونگ

1- سیستم حباب‌ساز (Eco Bubble):
بر طبق راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ سیستم حباب‌ساز یا اکو بابل سیستمی است که در تمامی ماشین لباسشویی‌های جدید سامسونگ به کار رفته است. این سیستم با استفاده از آب و مواد شوینده، حباب‌هایی می‌سازد که این حباب‌ها می‌توانند در عمق الیاف لباس‌ها فرو روند و فرآیند شستشو را به نحو بهتری انجام دهند. با وجود سیستم حباب‌ساز، لباس‌ها بهتر و تمیزتر شسته خواهند شد. این سیسستم به طور پیش فرض در ماشین لباسشویی‌های سامسونگ فعال است.

2- قابلیت Bubble Soak:
این قابلیت نیز از حباب‌های معروف شرکت سامسونگ جهت شستن لباس‌ها استفاده می‌کند. با فعال کردن این گزینه، لباس‌ها بیش‌تر خیس می‌خورند و با شرایط بهتری شسته می‌شوند. همه‌ی ماشین لباسشویی‌های سامسونگ از Bubble Soak برخوردار نیستند. اگر ماشین لباسشویی شما از قابلیت Bubble Soak برخوردار باشد، در دکمه‌های جلوی آن بایستی یک دکمه برای این قابلیت وجود داشته باشد. با فشردن دکمه‌ی مورد نظر، سیستم Bubble Soak فعال می‌شود.

3- Quick Wash:
اغلب ماشین لباسشویی‌های سامسونگ از Quick Wash یا شستشوی سریع برخوردار هستند. این قابلیت، برای البسه‌ای که خیلی کثیف نیستند و آن‌چنان به شستشوی عمیق نیاز ندارند مناسب است. زمان‌هایی که وقت کافی ندارید، می‌توانید البسه را در ماشین انداخته و گزینه‌ی شستشوی سریع را فعال کنید. در عرض 15 دقیقه لباس‌های شما شسته خواهند شد. این امر هم صرفه جویی در زمان است و هم صرفه جویی در مصرف آب و برق.

4- Child Lock:
Child Lock یا قفل کودک گزینه‌ی مناسبی برای دور از دسترس کودکان قرار دادن ماشین لباسشویی است. با فعال کردن این گزینه، دکمه‌های ماشین لباسشویی قفل می‌شوند و لذا کودکان نمی‌توانند با فشار دادن دکمه‌ها موجب به وجود آمدن یک عملیات جدید شوند.

5- Bedding:
Bedding یکی از برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ است. زمان‌هایی که می‌خواهید روتختی، ملحفه و موارد این قبیل را در ماشین لباسشویی شستشو دهید می‌توانید از این برنامه استفاده کنید.

6- Super Eco Wash:
اگر به رده‌ی انرژی ماشین لباسشویی سامسونگ خود دقت کنید می‌بینید که این رده یا A است، یا A+، یا A++ و یا A+++. هر یک از این رده‌ها به معنای آن هستند که ماشین لباسشویی از رده‌ی انرژی خوبی برخوردار بوده و خیلی کم انرژی مصرف می‌کند. اما با این وجود، طراحان سامسونگ یک گزینه‌ی کاربردی دیگر در برخی از ماشین لباسشویی‌های خود قرار داده اند با نام Super Eco Wash یا شستشوی اقتصادی. با انتخاب این گزینه، البسه با آب سرد شسته می‌شوند. شستشو با آب سرد نه تنها برای البسه بهتر است بلکه موجب صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می‌شود.

7- Daily Wash:
این برنامه با نام شستشوی روزمره مختص البسه‌ی معمولی و روتین است. جوراب، پیراهن و در کل لباس‌های کم حجمی که به نسبت سایر لباس‌ها بیش‌تر مورد شستشو قرار می‌دهید را با استفاده از این برنامه شستشو دهید.

8- Cotton:
این برنامه شستشو برای شستشوی لباس‌های پنبه‌ای و پارچه ای است. برنامه شستشوی e cotton نیز به مانند همین برنامه است فقط با این تفاوت که e cotton مصرف انرژی کمتری به همراه دارد و در واقع از آب سرد برای شستشوی لباس‌های پنبه‌ای و پارچه‌ای استفاده می‌کند.

9- Wool:
این برنامه برای شستشوی لباس‌های پشمی است.

10- SPIN و TEMP:
دکمه‌ی SPIN جهت تنظیم میزان دور دیگ و دکمه‌ی TEMP جهت تنظیم میزان دما است. با انتخاب هر یک از برنامه‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، این دو نیز تنظیم می‌شوند، لذا سعی کنید تا جای امکان از تنظیم این دو به صورت تکی خودداری کنید. برای آگاهی بیشتر در مورد نحوه‌ی تنظیم چرخش و دما به صورت تکی می‌توانید با امداد آی.پی به عنوان نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ تماس بگیرید.

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

نکاتی برای استفاده از ماشین لباسشویی سامسونگ

تا اینجای کار، مروری بر برخی از قابلیت‌های ماشین لباسشویی سامسونگ بر طبق راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ داشتیم. برخی نکات در ارتباط با ایمنی و راه اندازی و نصب و استفاده از ماشین لباسشویی‌های سامسونگ در راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ وجود دارند که در ادامه سعی می‌شود مهم‌ترینِ این نکات به شما ارائه شود. بر طبق راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ ، برای ایمنیِ بیش‌تر بایستی:

 • اجازه ندهید که کودکان به ماشین لباسشویی دسترسی داشته باشند.
 • ماشین لباسشویی سامسونگ باید در محلی نصب شود که به راحتی بتوان به پریز برق، شیر آب و لوله‌های تخلیه دسترسی داشت.
 • ماشین لباسشویی باید حتماً مستقیماً به پریز برق متصل شود و نباید از سه راهی و سایر واسطه‌ها استفاده کنید. ضمناً پریز برق بایستی 220 ولت بوده و از نوع اتصال به زمین باشد.
 • بر طبق راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ نباید زمانی که ماشین در حین کار کردن است، درب ماشین را به زور باز کنید.
 • مواد شوینده را به طور مستقیم روی لباس‌ها نریزید، بلکه آن‌ها را مخزن مخصوص مواد شوینده بریزید.
 • حتماً پیش از آن که لباس‌ها را در ماشین قرار دهید، جیب‌های آن‌ها را به خوبی بررسی کنید.
 • به ظرفیت ماشین توجه داشته باشید. نباید بیش از ظرفیت ماشین در آن لباس بیندازید. راهنمای فارسی ماشین لباسشویی سامسونگ تأکید زیادی روی این نکته دارد.
 • از بسته بودن درب ماشین، پیش از شروع شدن چرخش دیگ اطمینان حاصل کنید.
 • هر زمان که قصد تمیز کردن و یا شستن ماشین لباسشویی را داشتید، حتماً ابتدا شیر آب را ببندید و سپس دوشاخه‌ی ماشین را از پریز بکشید.
 • بهتر است هر چند مدت یک بار، مخزن مواد شوینده را تمیز کنید.

فقط به محض اینکه مورد نقضی در قطعه های لباسشویی سامسونگ مشاهده نمودید هر چه سریعتر با کارشناسان هوم پیچ تماس بگیرید یا درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا کارشناسان هوم پیچ با شما تماس بگیرند

برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید