چگونه کندانسور یخچال فریزر را تمیز کنیم

چگونه کندانسور یخچال فریزر را تمیز کنیم

چگونه کندانسور یخچال فریزر را تمیز کنیم

طریقه شستشو و تمیز کردن کندانسور یخچال : در این تکنیک‌ قدم به قدم تصویری تمیز کردن کندانسور یخچال به شما یاد می‌دهیم که چگونه با تمیز نگه داشتن کویل های کنداسور یخچال به عمل‌کرد مؤثر یخچال فریزر تان کمک کنید.

چگونه کندانسور یخچال فریزر را تمیز کنیم

کندانسور یخچال چیست و چگونه کار می کند؟

کندانسور یخچال همان رادیاتور خنک کننده گاز (مبرد) یخچال می باشد. در پروسه‌ی سردسازی یخچال ، هوای اتاق از بین لوله‌های مبرد که «کویل» یا «کنداسور» نامیده می‌شوند جریان پیدا می‌کند تا گرمای گاز یا همان مبرد به بیرون منتقل شود. در طول زمان، گرد و غبار هوای اتاق در کندانسور جمع می‌شود. وقتی گرد و غبار زیاد شده، کندانسور دیگر نمی‌توانند به طور مؤثر وظیفه‌ی خود را برای خنک کردن گاز یخچال انجام دهد، از این رو عملیات خنک سازی یخچال درست صورت نمی گیرد و به کمپرسور فشار زیادی وارد میشود و حتی ممکن است باعث آسیب جدی و یا سوختن کمپرسور یخچال شود.

بسیار مهم است که سالی دو بار کندانسور را تمیز کنیم تا یخچال به صورت بهینه و راحت کار کند. این کار نسبتاً آسانی است که در زیر توضیح می‌دهیم.

انواع کندانسور یخچال فریزر

کندانسور ها مدل های مختلف ، اندازه و شکل های متفاوتی دارند که ما عکس های چند نمونه را برای شما نمایش گذاشته ایم.

۱- کندانسور هوایی یا بیرونی که در پشت یخچال فریزر به صورت یک شبکه ی نردبانی و توری شکل به رنگ سیاه می باشد و بیشتر در مدل های قدیمی به کار می رفتند، البته این نوع کندانسور چون به صورت ایستاده و مسطح پشت یخچال قرار گرفته اند گرد و غبار بسیار کمتری جذب می کنند.

۲- کندانسور استوانه ای یا مکعبی یا حجمی که در کنار کمپرسور قرار می گیرند و در اکثر این مدل کندانسور ها با یک فن خنک میشود و گرمای درون کندانسور را به فضای بیرون انتقال می دهد.

چگونه کندانسور یخچال فریزر را تمیز کنیم

تمیز کردن کندانسور یخچال فریزر، قدم به قدم

این دستورالعمل‌ها برای کندانسور متداول که پشت پنلی در بالای یا پایین یخچال قرار دارد هستند کارایی دارد. اگر یخچال فریزر شما کندانسور به شکل  ایستاده سیاه رنگ در پشت قرار گرفته، توصیه می‌شود که این کندانسورها را فقط با یک دستمال هر شش ماه یکبار تمیز کنید.

۱- یخچال‌تان را از برق در آورید تا برقی که به یخچال وارد می‌شود را قطع کرده باشید.

۲- پنل پشتی را در آورید تا کویل‌های و پره‌های سردکننده دیده شوند. در اغلب مدل‌ها، در آوردن پنل کار آسانی است.

۳- با لوله‌ی داراز و نازک جاروبرقی‌تان و با کمک یک بورس دسته بلند که شبیه بورس‌های بطری است- همه گرد و غبار و آشغال‌ها را تمیز کنید. مواظب باشید که پره‌های سرکننده خم یا تورفته نشوند. می‌توانید بورس کویل را از فروشگاه‌های لوازم یدکی تهیه نمایید.

۴- در عین حال که مواظب هستید تا کویل های کندانسور صاف بمانند و آسیب نبینند بین کویل‌ها را تا جای ممکن تمیز کنید. سپس با یک پارچه گرد و غبار سطوح را پاک کنید.

۵- کاور را سرجایش قرار داده و سپس برق یخچال را وصل نمایید تا یخچال شروع به کار کند.

عکس های بالا برای چند نوع کندانسور یخچال فریزر و ساید بای ساید می باشد هدف این بود تا با شکل چند مدل کندانسور  آشنا شوید.

چگونه کندانسور یخچال فریزر را تمیز کنیم

استفاده از خدمات ویژه:

اگر تمیز کردن کویل های کنداسور یخچال فریزر و یا ساید بای ساید برای شما ممکن نبود، تکنسین‌های مجرب ما آماده خدمت‌رسانی می‌باشند. کافی است که با ما تماس بگیرید یا فرم درخواست سفارش سرویس و تعمیرات آنلاین را پر کنید تا ما با شما تماس بگیریم و در زمانی که شما بخواهید نسبت به سرویس یخچال و فزیرتان مراجعه نماییم.

ضمنا به یاد داشته باشید که سرویس شامل بازدید از دیگر قسمت‌های یخچال نیز می‌باشد تا در صورت مشاهده مشکل توصیه‌های لازم ارائه گردد. سرویس سالانه باعث کاهش هزینه‌های کلی تعمیرات و افزایش عمر مفید لوازم خانگی می گردد. همین‌طور به خاطر کیفیت بالای خدمات  کلیه تعمیرات انجام شده توسط ما دارای سه ماه گارانتی می‌باشد

نظرات کاربران

نظرات شما به کاربران دیگر کمک می‌کند تا با اطمینان بیشتری از محتویات این بخش استفاده کنند.

نظرسنجی در مورد این پست
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
ثبت درخواست مشاوره
برای مشاوره تلفنی و آموزش کامل لطفا مبلغ 10000 تومان پرداخت کنید.

و یا میتوانید مبلغ 10000 تومان را به شماره کارت زیر واریز کنید.

6037-9973-6151-6926

به نام محمدرضا سلمانی ماهینی

پس از پرداخت عکس رسید را به شماره 09383394908 ارسال کنید.


نظر خود را در مورد این پست بنویسید.

برای تماس کلیک کنید